Nieruchomości czyli… no właśnie

1 129

NieruchomościPojęcie nieruchomości jest wszystkim dobrze znane. Często jednak uogólniamy je, co prowadzi do wielu nieporozumień. Spróbujmy się zastanowić, czym tak naprawdę nieruchomości są…

Oczywiście na pierwszy rzut oka, nieruchomość to grunta. Jest to wprawdzie zgodne z rzeczywistością ale… niezupełnie do końca. Otóż nieruchomościami mogą być również budynki, czyli inaczej mówiąc domy, lokale itd.

Co ciekawe, gdybyśmy spojrzeli jeszcze kilkaset lat wstecz, nieruchomością byłoby również piętro w danym np. bloku. Dlaczego? Ponieważ to właśnie Kodeks Napoleona wprowadzał pojęcie nieruchomości piętrowej, w którym każde piętro ma osobnego właściciela. Poniekąd, podobny przepis obowiązuje również i dziś – przecież wykupując konkretne mieszkania stajemy się ich właścicielami, nawet wtedy gdy znajdują się one w obrębie jednej wspólnoty mieszkaniowej.

Podsumowując, pojęcie nieruchomości jest bardzo szerokie i trudno zawęzić je wyłącznie do samych gruntów jak też budynków na nich stojących. Jak widać, prawo jest tu oczywiste.

Nieruchomości czyli… no właśnie
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

Inne, ciekawe artykuły tematyczne o architekturze online:

1 Comment

  1. budowa domów z projektów gotowych poniedziałek, Luty 8th, 2016 at 22:56

    Strasznie dużo blogów o tej tematyce powstało ostatnio w internecie.