Kredyt na zakupu samochodu

Wskazane jest, aby być realistą i ustalić limit budżetowy: najważniejsze jest, aby być realistą i kupić samochód, który pasuje do budżetu ustalonego z góry. W tym celu klient musi ocenić swój poziom zadłużenia i realną zdolność do spłaty kredytu.

Przeanalizuj opcje finansowania dostępne na rynku: istnieją dwa sposoby finansowania samochodu, albo poprzez pożyczki udzielane przez banki i kasy oszczędnościowe, albo poprzez firmy finansowe dealerów:

– Finansowanie przez dealerów: trudności w dostępie do kredytu przez instytucje finansowe skłaniają wiele osób do poszukiwania tego finansowania u samych dealerów. Chociaż te również zwracają uwagę na zdolność klienta do zapłaty, są oni bardziej skłonni do negocjacji, ponieważ ich głównym celem jest sprzedaż pojazdu. Elastyczność i wygoda to dwie główne zalety finansowania przez dealera.

Oprócz tego, że łatwiej jest wynegocjować warunki kredytu z dealerem oraz wygody związanej z obsługą kredytu w samym salonie, istnieją również inne korzyści, takie jak fakt, że finansowanie to nie zwiększa naszego poziomu zadłużenia w banku, jeśli mamy już inne kredyty lub hipotekę zaciągniętą w banku. Dealerzy zazwyczaj oferują dodatkowo specjalne oprocentowanie, ponieważ jest ono dotowane przez producenta.

– Finansowanie przez banki: pójście do banku jest zawsze jedną z pierwszych opcji, którą rozważamy, ponieważ są one w stanie zaoferować więcej opcji finansowania. Do tego dochodzi fakt, że w ostatnich latach instytucje finansowe postanowiły przeciwstawić się ofertom firm finansujących dealerów i stworzyły kredyty osobiste przeznaczone wyłącznie na zakup pojazdu.

-Znaj stopy procentowe kredytów samochodowych:

Kredyt na sfinansowanie zakupu samochodu może mieć następujące rodzaje stóp procentowych:
– Stała stopa procentowa: obecnie 80% kredytów samochodowych ma stałą stopę procentową, dzięki czemu klient będzie płacił taką samą ratę przez cały okres kredytowania. Dealerzy pracują głównie ze stałymi stopami procentowymi i zazwyczaj nie oferują kredytów o zmiennym oprocentowaniu (powiązanych z indeksem, np. Euribor).