Jakie są zalety kart kredytowych w podróży?

Karty kredytowe są bardzo przydatne, ale są szczególnie ważne, gdy decydujemy się spakować walizkę i wyruszyć w podróż po świecie. Oto kilka korzyści z podróżowania z kartą kredytową.

Bezpieczeństwo

Karty kredytowe to synonim wygody i bezpieczeństwa, ponieważ noszenie przy sobie tego „plastikowego pieniądza” zmniejsza ryzyko utraty gotówki; a w przypadku utraty karty można ją zablokować, dzięki czemu „plastikowy pieniądz” traci na wartości, a Ty możesz bezpiecznie trzymać pieniądze na swoim koncie.

Dodatkowo, przy płaceniu gotówką istnieje szansa, że wydawana Ci reszta może zawierać fałszywy banknot, dlatego płacenie kartą znacznie zmniejsza szanse na utratę tych pieniędzy.

Globalizacja

Nigdy nie zaszkodzi mieć trochę gotówki, ale spokój ducha, który pochodzi z posiadania karty kredytowej, która nie nakłada limitu na wydatki i daje możliwość posiadania tyle pieniędzy, ile chcesz w walucie, której potrzebujesz, to niewątpliwie wygoda.

Szukasz pomysłu na wakacje? Polecamy portal liweb.pl.W zakładce podróże znajdziesz unikatowe pomysł na wyjazd.

Rabaty

Dzięki kartom kredytowym możesz skorzystać z pewnych zniżek na niektórych stronach, portalach czy firmach, które nagradzają Cię bonusem za płacenie określonymi kartami.

Ubezpieczenie podróżne

Większość kart kredytowych zawiera ubezpieczenie podróżne, które obejmuje wypadki i koszty leczenia. Ta dodatkowa wygoda jest bardzo ważnym punktem, gdy rozważamy kartę kredytową jako opcję na wyjazd.

Wygoda przy płaceniu

Ponieważ karty posiadają linie kredytowe, w których spłata odbywa się w ratach, możesz wydać taką kwotę, jaką chcesz i spłacić ją w wybranych przez siebie ratach.

Oszczędności

Ponieważ możesz płacić w ratach, możesz dokonywać płatności wygodniej w trakcie podróży, a nawet podczas jej planowania. Dzięki temu łatwiej poradzić sobie z wpływem, jaki ta podróż będzie miała na Twoje konto bankowe.

Wygoda

Karta kredytowa nie zajmuje prawie żadnego miejsca, a także zmniejsza ilość miejsca, które w portfelu zajmowałaby gotówka. Karta może wyciągnąć Cię z każdej trudnej sytuacji, takiej jak droższy rachunek czy nieplanowany przejazd taksówką.